Značka Model Motor
Nakúpte za 100 EUR s váhou pod 9 kg a získajte dopravu ZADARMO!
Newsletter
Nipponcars na Facebooku
RacingWheels Day 18

Všetci nadšenci rýchlych áut netrpezlivo čakali na stálicu medzi slovenskými okruhovým...

ToyotaTeam Slovakia & friends Relax 2016

V sobotu 9. júla 2016 sme sa zúčastnili už druhého statického stretnutia fanúšikov zna...

NipponCars @ Racing Wheel Day 15

V sobotu 26.3.2016 sme sa opäť zúčastnili tradičného otvorenia motoristickej sezóny na...

Toto je Porsche nebo!

Mám rád takéto malé komorné akcie akou bola BYFT2018. Proste pohodová rodinná atmosfér...

Záchrana Maserati 3200 GT na Slovensku. Podarí sa to?

Značku Maserati stavia mnoho ľudí na rovnakú úroveň ako sesterské Ferrari. Nech je ako...

Aká je legendárna Lada Niva po 40tich rokoch?

Dnes sa životný cyklus auta ráta na jednotky rokov – približne každé 2 roky príd...

Autoglym

 

NipponCars a Autoglym

V roku 2013 sa NipponCars stal autorizovaným predajcom značkovej britskej autokozmetiky Autoglym. Naším krédom je, že predávame produkty, ktoré sami používame na našich autách, a ktoré máme dôkladne otestované. Pri množstve autokozmetiky na svetovom (aj slovenskom) trhu je pre bežného spotrebiteľa náročné zorientovať sa v ponuke. Nedostatok informácií a relatívne nízke povedomie o správnej údržbe a starostlivosti o vzhľad vozidla sú ďalším problémom.

Pre špičkovú britskú autokozmetiku značky Autoglym sme sa rozhodli z niekoľkých dôvodov:

-          Tradíciasilné zázemie značky Autoglym

-          Vlastný výskum (R&D)

-          Dobrá skúsenosť s inými britskými produktmi v našom portfóliu

-          Jednoduchosť v používaní produktov Autoglym

-          Výborné výsledky pri našom testovaní a absolútna spokojnosť v rámci nášho tímu

Keďže sme sami členmi klubov majiteľov áut, nemohli sme prehliadnuť ani fakt, že Autoglym je veľmi populárny nielen u profesionálnych používateľov (auto umyvárne, autodielne, čistiace firmy, správcovia vozových parkov ...), ale aj u bežných motoristov a fanúšikov rôznych značiek. Produkty spoločnosti Autoglym nájdete vo všetkých oblastiach automobilových aktivít a majú technické osvedčenia od mnohých popredných automobilových výrobcov. Po dôslednom, niekoľkomesačnom testovaní sme s nadšením konštatovali, že Autoglym poskytuje majiteľovi auta naozajstnú radosť pri jeho údržbe a starostlivosti o vzhľad. Pri každom produkte sme zistili, že funguje presne tak, ako má, že sa veľmi jednoducho používa a estetické výsledky sú perfektné. Naozaj sme zažili ten pocit, kedy po aktívnom relaxe spojenom so starostlivosťou o svoje auto doslova obdivujete výsledky svojej práce: čistota, krásny hlboký lesk, dokonale hladký lak a skvele vyzerajúci interiér. O dobrom pocite z kvalitne zakonzervovanej karosérie ani nehovoríme.

Z histórie Autoglym

Autoglym vznikol už v roku 1965, sídli v anglickom Letchworthe, zamestnáva viac ako 100 ľudí a distribuuje svoje produkty do celého sveta. K najvyšším oceneniam patria certifikáty špičkových automobiliek, ktoré často používajú Autoglym priamo vo výrobnom procese alebo pri svojich prezentáciách na výstavách a autosalónoch (napr. Jaguar, Aston Martin, Mercedes-Benz, Volkswagen a iní). Autoglym je výhradným dodávateľom produktov pre Britský kráľovský dvor, kde sa ich produkty používajú pri starostlivosti o všetky nové, ale aj staré a nesmierne vzácne automobily.

V rámci vlastného výskumu investuje Autoglym množstvo času do testov, vyvíjania nových produktov a spolupráce s výrobcami materiálov a automobilov. Hlavným cieľom Autoglymu je poskytnúť motoristom špičkové, efektívne a inovatívne produkty, ktoré sú dokonale kompatibilné so všetkými druhmi povrchov a materiálov.

Valeting vs. Detailing

V súčasnosti sa pri údržbe a starostlivosti o vzhľad automobilov udomácnil výraz "detailing". Autoglym však pri prezentácii svojich produktov a aplikácii preferuje výraz "valeting". Pod pojmom detailing sa rozumie najmä hĺbková renovácia lakov, karosérii a interiérov vozidiel. Tieto služby sú však väčšinou drahé a skôr jednorázové (abrazívne strojové leštenie karosérie nie je možné absolvovať donekonečna kvôli stenšujúcej sa vrstve laku). Naopak, valeting predstavuje súhrnnú starostlivosť o zovňajšok a interiér automobilu. Autoglym teda ponúka najmä produkty určené na každodennú údržbu interiéru / exteriéru automobilov, konzerváciu lakov, plastov a iných materiálov. Cieľom Autoglymu je neustále ponúkať a zlepšovať svoje produkty tak, aby dosahovali skvelé výsledky pri jednoduchej aplikácii a bezkonkurenčný pomer kvalita / cena / výdrž.

KONTAKTY NA NIPPONCARS.SK